Pod pergolou se nemusíte nudit


Že bývají dřevěné pergoly https://www.pergoly-trutnov.cz/drevene-pergoly-zahradni-altany ozdobou zahrady a přilehlého objektu, je celkem zřejmé, a není třeba se o tom ani příliš zmiňovat, protože si každý z vás jistě představí, jak taková pergola vypadá, a jaké to je, když se zvolí vhodná lazura povrchu dřeva i samotné konstrukční řešení. Pergoly mohou být zastřešené i odkryté, mohou se po nich popínat rostliny, např. břečťan nebo loubinec pětilistý, známý jako „psí víno“ a mohou být umístěné na jižní straně parcely, anebo na východní či západní, podle toho, zda preferujete přímé slunce, anebo slunce vycházející či zapadající.

konstrukce pergoly

K čemu pergolu vlastně mít

Možná si kladete otázku, k čemu je pergola vlastně dobrá, když se pod ní dá pouze sedět na zahradní židli, pozorovat kolem sebe květiny a ptactvo, anebo si tu dopřát nedělní oběd či s přáteli sklenku vína, anebo naopak něco zdravějšího, např. ovocné šťávy.

Pergola je něco, jako malířské plátno. Dejte dvěma lidem do rukou štětec, barvy a čisté bílé plátno, a vrátíte-li se za dvě hodiny, zjistíte, že každý z nich na plátně vytvořil odlišný obraz dle svých vlastních představ. S pergolou je to podobné, buď tu budete pouze sedět a civět do prázdna, anebo ji budete využívat aktivně.

zahradní pergola

Pracovní prostředí – tvořiví lidé mají rádi pergoly kvůli pomyslné střeše nad hlavou, která chrání soukromí a stíní před ostrým sluncem, ale zároveň jim umožní být více v kontaktu s přírodou. Lépe se jim tu pracuje, ať už na počítači, anebo třeba manuálně. Mohou tu zhotovovat výrobky ze dřeva jako řezbáři či soustružníci, mohou tu šít a vyšívat, mohou tu navlékat korálky, přesazovat pokojové rostliny, a kadeřnice a pedikérky tu mohou stříhat své klienty a starat se jim o zanedbaná chodidla.

Nocleh pro děti – také jste jako malé děti spali venku pod širákem nebo alespoň pod stanem a bylo to vaše první dobrodružství v nočních hodinách mimo domov? Něco podobného můžete dětem dopřát i pod pergolou, mohou tu přespat třeba s vámi nebo s kamarády a mohou si tím pádem zvykat na venkovní prostředí, až s nimi pojedete třeba v létě na vodáckou výpravu, kde budou spát v kempu pod stanem.