Jaké jsou vlastnosti americké hypotéky?

Není hypotéka jako hypotéka a u té americké to platí dvojnásob. Nejedná se totiž o hypotéku v pravém slova smyslu. Ano, můžeme zde najít jisté prvky, které se s klasickou hypotékou ztotožňují, na druhou stranu ale i velké rozdíly. Možná právě díky těmto rozdílům je americká hypotéka natolik oblíbeným úvěrovým produktem.

Společná dohoda

Američané se touží v řadě věcech odlišovat a to se jim koneckonců i daří. Vždyť samotná americká hypotéka má hned několik rozdílů, které z ní dělají více či méně výhodný produkt. Jedno je ale podstatné, jedná se o neúčelový úvěr. Co to znamená v praxi? Peníze, které si od banky či nebankovní společnosti půjčíte, můžete využít dle svého uvážení. Na rozdíl od klasické hypotéky, která dovoluje peníze čerpat jen na výdaje spojené s vlastním bydlení. Aby bylo skutečně jisté, že nechcete důvěru banky zneužít, je zapotřebí veškeré výdaje dokládat za pomoci faktur, účtenek, smluv atd. Což může pro mnohé představovat až příliš mnoho papírování a byrokracie.

Peníze na uzdě

Rozdíl je i v úrokové sazbě a v tomto případě to není ve prospěch americké hypotéky. Účelové úvěry mají zpravidla výhodnější úrokovou sazbu, což je ale vlastně pochopitelné. Slouží totiž k financování vlastního bydlení. V současnosti se úroková sazba pohybuje ještě mírně nad 3%, od dubna ale začínají platit nové podmínky České národní banky. Ta vzhledem k narůstající inflaci poupravila i výši úrokové sazby. Hypotéky tak budou zase o něco méně výhodné. Jejich obliba však podle některých průzkumů ani v následujících měsících klesat nebude.

Americkou hypotéku nabízí i některé nebankovní společnosti. Tu využívají nejčastěji žadatelé, kteří v bance neuspěli třeba kvůli nízkému příjmu nebo negativnímu záznamu v registru dlužníků. Nebankovní americká hypotéka je však primárně určena právě pro tyto žadatele. Jen je potřeba počítat s vyšší úrokovou sazbou.

Jaké výhody má online žádost o americkou hypotéku

Americký typ hypotéky je v současnosti čím dál oblíbenější. A není divu, je dostupný mnohem širšímu množství zájemců, a navíc zde není potřeba ručitel, což mnoho lidí považuje za velké plus. Ovšem to není ani zdaleka vše.

Faktem totiž je, že u některých typů není potřeba dokládat příjem, ani si vás neprověřují v registru dlužníků. Díky tomu mají šanci na schválení žádosti i lidé, kteří by jinde byli odmítnuti. To opět zvyšuje její dostupnost, a tedy i počet klientů, kteří si ji vezmou.

znázornění splácení hypotéky

Za výhodu lze považovat i online žádost o americkou hypotéku. To znamená, že ji lze vyplnit z pohodlí domova a není potřeba chodit na pobočku. A to se většině lidí hodí, neboť jen málokomu se chce čekat, až na ně přijde řada, nehledě na fakt, že v současné pandemii se vystavujeme mnohem méně riziku nákazy.

To vše je samozřejmě možné právě díky tomu, že není potřeba dokládat příjem ani mít ručitele. Také možnost elektronických podpisů je této variantě nakloněna. Je tedy jasné, že je poměrně výhodné ji využít.

hypoteční kalkulačka

To vše zní výhodně, avšak je potřeba si uvědomit, že i zde si poskytovatel musí nějakým způsobem zajistit, aby jim dlužník peníze vrátil. Pokud totiž nebudou prověřovat příjem, nebudou mít jistotu, že onen člověk bude mít dostatek peněz. Jak to ale zařídit?

V tomto případě je řešení poměrně jednoduché: v zástavu dáte předmětnou nemovitost. Ta pak bude majetkem poskytovatele až do doby, než splatíte veškeré závazky, včetně všech úroků a poplatků, ačkoliv ji samozřejmě budeme moci využívat.

Samozřejmě se můžeme ptát, zda je pro nás právě tento typ hypotéky výhodný. Odpověď pak záleží na naší celkové situaci a na tom, jaké máme vlastně požadavky. Je však potřeba se dobře rozmyslet, zda skutečně budeme mít dost peněz na splácení i v případě výpadku příjmu. Pokud bychom totiž nespláceli, o dům bychom mohli velmi snadno přijít.

Banka dluhy nepřehlíží

To je situace, kterou občas píše život sám. Vyhlédli jsme si domeček, těšíme se z toho, jak se budeme stěhovat do nového. Přirozeně musíme složit rezervaci realitní kanceláři, přece jenom by nám ho jinak mohl někdo vyfouknout. Když jsme si tak dobře rozehráli plány, tak v podstatě směle kráčíme do banky a to nejlépe do té naší, co je domácí, znají nás tady a určitě nám budou fandit, že jsme našli tak lukrativní pozemek za výhodnou cenu. Po sepsání žádosti se sice musí ještě chvíli čekat, ale vždyť nám nic neuteče, když máme rezervaci. Jenomže další scénář už není tak růžový. Hypotéční úvěr je zamítnut. Proč? Na to odpověď nedostáváme, ale registr dlužníků ho pro nás zajisté má. Zpozdili jsme se několikrát se zaplacením faktury za elektřinu a telefon, ale vždy jsme všechno zaplatili. To ano, ale pozdě.

domek

Registry jsou hned dva

Dokonce jsou dva registry, do kterých banka nahlíží. Bankovní i nebankovní společnosti nahlašují právě klienty, kteří se dostali do menších či větších problémů. Ovšem po dobu až 4 let tu bude klient zaznamenaný, což není zrovna málo. Jenomže co teď? Banka v tomto případě hypotéční úvěr nechválila a rezervace je zaplacená a o tu můžeme snadno přijít, když nezískáme peníze na domek. Tak bohatý nikdo není, aby mohl živit ještě realitní kanceláře jen tak. Naštěstí existuje ještě jedna cesta a tak je na čase vyzkoušet sílu internetu.

uzavření smlouvy

Nebankovní společnost nemá tak přísné podmínky

Je pravdou, že tyto nebankovní společnosti celkem dobře konkurují bankám. Nemusí totiž tak pečlivě dodržet nařízení, které bankovní společnosti zkrátka musí. Snadněji se získají hypotéky bez registru a to ještě za velmi slušných podmínek. Nabídka je určena jak pro soukromé osoby, tak podnikatele, kteří to mají ještě o trochu složitější s dokazováním příjmů u banky. Tolerance zápisu v registru dlužníků je v tomto případě jediné vysvobození. Z pohodlí domova se vyplní žádost a skutečně během pár dnů je v podstatě vše vyřešeno. V podstatě ještě pár papírování na úřadech a můžeme se stěhovat do vlastního.

Pořiďte si spolehlivé, a přitom levné bydlení

Koupit si dům, to je velké životní rozhodnutí. A mnohdy také velký závazek – to v případě, když se při jeho pořízení neobejdete bez hypotéky. Avšak v dnešní době musí většina lidí řešit opačný problém – jak to udělat, aby na hypotéku vůbec dosáhli, neboť ceny nemovitostí (jak novostaveb, tak i těch starších) neustále rostou, a ceny hypoték také. Navíc se stále zpřísňují podmínky, co všechno musí lidé udělat proto, aby mohli potřebnou půjčku získat.

A když je něco moc drahé a podmínky jsou příliš přísné, tak je jasné, že celá řada lidí na vlastní bydlení nedosáhne.

Existuje zde jen jedno řešení, jak takovou nepříjemnou situaci zvrátit – a tím je stavba, která bude stát mnohem méně peněz, takže si ji budete moci dovolit i s malou půjčkou, anebo dokonce bez jakékoli půjčky. Řeč není o ničem jiném, než o mobilních domech.

Prodej mobilních domů se v České republice pomalu, ale jistě rozjíždí, protože zájem o tyto stavby mezi lidmi postupně stoupá. A není se čemu divit, jedná se o spolehlivou cestu, jak si zajistit vlastní bydlení za rozumnou cenu.

house-4516177_640

Pakliže si nejste jistí, zda je právě pro vás mobilheim to pravé, protože vlastně ani nevíte, co si máte pod takovým bydlením představit, pak uděláte nejlépe, když navštívíte centrum vzorových domů a jmenované stavby si důkladně prohlédnete. A to jak zvenčí, tak i uvnitř.

key-2323278_640

Pokud jde o interiér, pak zjistíte, že je prakticky k nerozeznání od menších panelových bytů – ať už jde o podlahovou plochu, dispozice či vybavení.

Naopak zvenčí se stavba nejvíce podobá samostatnému domku na vlastním pozemku. To jediné, co vás může překvapit je, že nemá pevné základy spojené se zemí. Takže ušetříte peníze za základovou desku, a ještě navíc nepotřebujete k umístění stavby na pozemek žádné stavební povolení. Ovšem i přesto si můžete nechat dům později zkolaudovat. A to je jistě také velká výhoda!

Jak si poradit s rodinným rozpočtem?

Chtěli byste mít své finance více pod kontrolou? Jestli se na konci měsíce divíte, kam se poděly všechny Vaše peníze a jestli občas řešíte z čeho tu či onu složenku zaplatíte, je na čase s tím něco dělat.
 
1.) napište si na papír veškeré kategorie, za které vydáváte peníze. Nájem, poplatky za bydlení, jídlo, drogerie, benzin, splátky půjček, účet za telefon, pojištění. Nezapomeňte ani na takové ty nepravidelné položky, jako jsou zábava, oblečení, nebo jídlo pro domácího mazlíčka. Jestli rádi pracujete s excelem, nebo jiným podobným programem, určitě Vám bude výborným pomocníkem.
prasátko, kasička
 
2.) Do dalšího sloupce pak zapište všechny příjmy Vaší rodiny. Výplaty, sociální dávky i jednorázové zisky.
 
3.) Teď sečtěte všechny položky v obou sloupcích a od sloupce příjmy odečtěte celkové výdaje. Pokud Vám vyšlo číslo kladné, můžete si gratulovat a případně navýšit částku na spořícím účtu. Jestli však vyšlo záporné číslo, jsou dvě možnosti, co s tím můžete dělat.
 
A.) snížit náklady
Ještě jednou projděte sloupec s náklady a zamyslete se, co by se z něj dalo vyškrtnout. Jestli už jste vyškrtli vše, co šlo, a stále to nestačí, zkuste aspoň snížit částky u jednotlivých položek. Nejlépe se dá pracovat s položkou jídlo. Někdo za něj utratí měsíčně stokoruny, jiný tisíce. Nemusíte ani tak šetřit na kvalitě potravin, stačí volit pokrmy ze sezónních surovin a vařit dle toho, co je aktuálně v akci.
 prázdné kapsy
B.) zvýšit příjmy
Pak je samozřejmě ještě možné navýšit sloupec s příjmy. Buď jednorázově. Třeba prodejem klavíru, na který už roky nikdo nehraje, nebo pomocí nějaké pěkné brigády. Úplně nejlepší je, pokud máte možnost pasivního přijmu. Třeba umístění reklamy na auto či barák.
 
Pokud si sami nevíte rady a stále Vám ty počty nějak nevychází, nebojte se oslovit finančního poradce, který Vám přesně poradí, jak postupovat konkrétně ve Vaší situaci.

Bydlete spokojeně a bez zbytečných kompromisů


Splňte si svůj velký sen o samostatném bydlení na vlastním pozemku. A udělejte to, ať už je vám dvacet anebo sedmdesát, v tomto případě se totiž váš věk nepočítá. Nový mobilní dům získáte za velice výhodnou cenu, která je dokonce tak nízká, že budete moci zapomenout na riskantní hypotéku, kterou by vám v bance možná ani nedali. Díky mobilnímu domu tak budete moci žít samostatně a ve vlastním bydlení, a dokonce i na vlastním pozemku.
ochrana domu.png
Pokud se bojíte toho, že vám bude mobilní dům až příliš malý, tak se obáváte zbytečně. Ano, mobilní dům je malý, ale asi tak stejně jako malý byt. A v malých bytech žije spokojeně většina z nás. Jestliže tedy jeden takový obýváte, tak nemáte ani ten nejmenší důvod k obavám, v tomto ohledu se nic nezmění.
dům z puzzle.jpg
Nový mobilní dům bude zařízený přesně tak, jak si to budete přát. Stačí, abyste si vybrali, o jaký typ domu máte zájem a následně si zvolili i jeho vybavení, a to, jaké budou jeho dispozice, jaký v něm budete mít nábytek anebo kde budou umístěna světla či vytápění. Nemusíte se tedy bát, že byste následně žili jako nějací potulní pocestní v maringotce, nic takového vám s mobilním domem v žádném případě nehrozí. A nejlépe se o tom přesvědčíte, když si je na vlastní oči prohlédnete v centru vzorových domů.
klíč od domečku.jpg
Výhodné je také to, že vám k umístění takového příbytku stačí pouhých několik metrů čtverečních místa. Pozemek, který si k tomuto účelu pořídíte, tak může být opravdu malý, a tím pádem i levný. Ovšem pozor, je zde ještě jedna další výhoda. Protože se nejedná o zděnou stavbu s pevnými základy, nepotřebujete k jejímu umístění stavební povolení, nicméně pokud se rozhodnete požádat o číslo popisné, klidně svůj mobilní dům můžete nechat dodatečně zkolaudovat. Pokud však někdy v budoucnu zatoužíte po změně prostředí a adresy, jednoduše zvedněte kotvy a vezměte svůj dům s sebou.

Zájem o nebankovní hypotéky prudce stoupá

Výhody nebankovní hypotéky https://nebankovni-hypoteky-cz.cz/ můžete objevit i vy, pokud se namísto do banky vypravíte na internet a navštívíte webové stránky spolehlivé nebankovní společnosti, která o kvalitě svých služeb přesvědčila již desítky spokojených klientů před vámi. A to už něco znamená. Ovšem mnohem více znamená to, že ještě daleko více spokojených klientů bude následovat i v dalších letech. A o tom, že to není jen planý slib jen tak do větru hovoří i čísla o enormním nárůstu zájmu o půjčky právě u této společnosti. Vypadá to totiž, že se nacházíme v době, kdy klasickým bankám a jejich nevstřícnému přístupu ke klientům pomalu odzvonilo.

dolary

Vždyť co představují klasické bankovní společnosti pro běžného občana? Nevstřícné, povýšené jednání bankovních úředníků, poplatky za nesmyslné služby a půjčky jen pro bohaté. A to jsou služby, o které nikdo v moderní společnosti nestojí. Lidé mají zájem o finanční společnosti, které jim nekomplikují život, a naopak vycházejí vstříc jejich požadavkům. A mezi hlavní požadavky běžných lidí patří třeba to, aby si mohli půjčit peníze v jakékoli životní situaci, ať již mají malý či nepravidelný příjem, vyšší věk či záznam v registru.

počítač

Nikdo také nemá zájem o to, aby se mu někdo přehraboval v soukromí, a ještě ho poté shazoval. A vůbec nikdo nestojí o nevýhodné podmínky půjček pro běžné lidi. Vždyť ta správná půjčka má být flexibilní jako život sám. V reálném životě totiž nikdy nevíte, co se vám zítra přihodí, a zda nebudete potřebovat prodloužit dobu splatnosti své půjčky anebo naopak předčasně splatit půjčené peníze i s úroky. A přesně toto všechno spolu s další řadou výhod vám nabízí pružné nebankovní společnosti, pro které je běžný občan v centru jejich zájmu. Jejich hlavním heslem totiž je vyjít každému vstříc a připravit pro něj takovou hypotéku, která mu padne na tělo jako dobře střižený oblek.