Viagru můžete nahradit přírodními přípravky

Dokážete si vybavit alespoň přibližně děj filmu s Petrem Kostkou v hlavní (dvoj) roli, s názvem „Zítra vstanu a opařím se čajem“? Film je natočen v roce 1977 a tehdy si zřejmě scénárista či režisér představovali, že v budoucnu budou existovat zázračné pilulky na všechno, které vyřeší běžné každodenní starosti, a s nimiž bude možné se dožít i vyššího věku.

modrá pilulka Viagry

S odstupem času se na tento snímek díváme tak trochu s nadhledem, protože už dobře víme, že žádná pilulka, ale zejména zdravý životní styl ve své komplexnosti zajistí dlouhověkost, a spolu s ním i určitá úroveň vědomí (sebevědomí). Podobné je to i s Viagrou, která řeší pouze následek, nikoli příčinu problému. Samozřejmě vám pomůže, pokud je správně indikována, ale vzhledem k tomu, že nejde o komplexní výživu a harmonizaci tělesných buněk, nemůžete od ní čekat zázraky, ale spíše očekávat nežádoucí účinky.

list a květ Ženšenu

Mnohem bezpečnější a moudřejší je jít cestou náhrady za Viagru pomocí přírodních bylin, které cílí právě na příčinu, a to bývá obvykle stres a nevyvážený životní styl. Stres se významnou měrou podílí na mnoha problémech lidského těla (i duše) a mimo jiné snižuje i hladinu testosteronu a doslova nabourá hormonální rovnováhu v těle. Díky tomu je pak narušena celá řada přirozených pochodů v těle a projeví se to i problémy s erekcí, předčasnou ejakulací, neplodností a špatnou kvalitou spermií.

kořen Ženšenu

Chcete-li tedy problém řešit v komplexní rovině, důvěřujte přírodním bylinám zvaným adaptogeny, kam patří Ženšen, Kotvičník zemní, Maca peruánská, Ashwagandha nebo Rozchodnice růžová. Můžete je užívat v kombinaci s L-Tryptofanem, který zvýší odolnost vůči stresu a navodí přirozený stav, který by v organismu měl být.

Adaptogeny nevykazují nežádoucí účinky, jsou to bezpečné a zcela nenávykové léky a při správném dávkování je můžete užívat denně, zcela bez obav.

Bez tažného zařízení by to nešlo

Zajímavé statistické údaje

Zimní období je celkově klidnější pro veškeré venkovní aktivity, nyní si odmysleme koronavirus, který nám, doufejme, nebude dlouho míchat kartami, a uvažujme běžný životní cyklus. V zimě méně cestujeme a více se zdržujeme doma v teple, ale jakmile se koncem dubna výrazně oteplí, jakoby vše znovu ožilo.

přívěs pro koně

V průměru je tažné zařízení instalováno na každém čtvrtém voze v Česku. Ty novější (stáří cca do 4 let) je mají zhruba v 15 procentech, starší vozy (deset let a více) téměř v 35 procentech. Zájem o tato příslušenství, ať už se jedná o instalaci z výroby, nebo dodatečnou montáž, však neustále roste.

Kdo ocení vozík

Každý, kdo má chalupu – folkový písničkář Wabi Daněk se o chalupaření zmiňuje již za socialismu a tento trend vyrážet z města každý pátek na chalupu, se u nás takřka nezměnil. Bez vozíku to jde ale těžko, když potřebujete převézt kus nábytku, koberec, štafle, sekačku na trávu, zeminu na zahradu atd.

Každý, kdo rekonstruuje byt nebo dům – stavebních firem je u nás spousta, ale kdo si dokáže poradit sám, jistě ocení to hlavní – rekonstruovat podle svého, pečlivě a hlavně s přehledem, a také levněji. Opět zde nastoupí vozík pro převážení kuchyňské desky, záchodové mísy, sprchového koutu, dlaždic atd.

vozík za auto

Každý, kdo sází na vlastní stěhování – je to nejen levnější, ale hlavně přehlednější. Jste pány svého času, stěhovací firmy vyžadují pevný termín a v časovém předstihu. Je zkrátka výhodnější organizovat si vše po svém, jak vám to vyhovuje – může vám do toho vstoupit nemoc nebo úraz, pracovní záležitosti atd.

Mobilní dřevostavby a nízkoenergetické bydlení v přírodě – o tento způsob bydlení daleko od města je dnes zájem a tito lidé spoléhají obvykle na vlastní vozidla. Přívěs se na takovém místě hodí pro svoz palivového dřeva a v teplém období roku při práci na zahradě. Dřevostavba, to je svým způsobem také taková chalupa s celoročním pobytem.

Dobrý nábytek do garsonek a malých bytů

Udělat si doma místo můžete rozličnými způsoby. Pokud chcete být ale maximálně efektivní, nejlepším způsobem je vyměnit své nynější skříně za nové.

Dobrý nábytek do garsonek a malých bytů

Kdo si chce dnes koupit alespoň středně velký byt, ten musí sáhnout hodně hluboko do kapsy. A ten, kdo na to nemá se bude muset smířit s něčím menším. Žel, v dnešní době to tak funguje a dokud se nezačnou stavět byty ve velkém, nějakou dobu se to asi jen tak nezmění. Ovšem i v malém bytě se dá žít poměrně pohodlně. Hodně záleží na tom, kolik vás doma žije lidí. Pokud jste sami nebo v páru, měli by být jedno, jak velký prostor obýváte. Více lidí na malém prostoru však už může dělat neplechu. V takovém případě je už nutné buďto stěhování, nebo radikální změny v interiéru.

Pověšená trika

Pokud stěhování nepřipadá do úvahy, je potřeba udělat změny v rámci vnitřních prostor. Ty mohou být menší, ale i docela velké. Mezi menší se počítá generální úklid, kdy jde z domu ven všechno, co není potřeba. I po tak velkém úklidu však nemusíte být pořád ještě s velikostí prostoru v domácnosti dostatečně spokojeni. Pak už vám zbývá jen jediná relevantní možnost, a sice výměna nábytku. Ten klasický stávající byste měli vyměnit za moderní a mnohem praktičtější skříně na míru.

Jedná se o skutečně velice užitečný doplněk do domácnosti, který zabírá jen minimum místa. Nábytek se totiž umisťuje do stěn, ve kterých ale nijak nepřekáží. Možná se obáváte toho, že nebude tolik úložného prostoru, na který jste zvyklí. Tyto obavy jsou zbytečné, jelikož vestavěné skříně na míru dokáží pojmout hodně věcí. Nemusí být příliš velké co se hloubky týče, ale zase je možné je roztáhnout trochu do šířky, takže se případné manko snadno vyrovná. Konec konců, u mnoha výrobců si budete moci určit přímo vy, jak bude váš nábytek přesně vypadat.

Skříně

Mnoho z nich totiž nabízí možnost udělat si alespoň základní hrubý obrys, dle kterého se potom nábytek zkonstruuje. Provádí se to samozřejmě ve virtuálním prostředí, nejčastěji na internetu, konkrétně v e-shopech. Tyto malé aplikace jsou jednoduché na pochopení i ovládání, takže by neměl být problém navrhnout přesně to, po čem toužíte.

Hubnutí vědecky

Dostat se na tu správnou váhu pro vás bylo v minulosti možná problém, ale pokud na to tentokrát půjde vědecky, jistě budete mít lepší výsledky.

Hubnutí vědecky

Mít několik kilogramů přes míru není zase taková tragédie, a to ani pro něžnější pohlaví. Ovšem jinou věcí je trpět obezitou, která již může být i docela nebezpečná. Sama o sobě je problémem hlavně duševním, jelikož lidé s většími bříšky často trpí psychickými problémy. A ty mohou přejít až do úzkostných stavů, případně dokonce do depresí. A ty je nutné léčit. S obezitou však mohou přijít i jiné druhy nemocí – civilizační. V případě, že nechcete mít celý život nějaké zdravotní problémy, měli byste si buďto udržet vhodnou váhu, nebo v případě, že již obézní jste, se snažit o nápravu.

Ubrat na váze nemusí být těžké

Jednoduché to samozřejmě nebude, ale nemusí to být ani kdovíjak složité. Jen se musí vědět jak na to. Existuje celá řada způsobů, které jsou účinné. Alespoň to tedy stojí v časopisech a na internetových diskuzích. Některé z nich jsou skutečně plně funkčních, ale další jsou jen nesmysly, kterými byste se neměli zabývat. Chcete-li skutečně zhubnout, měli byste na to jít vědeckou cestou, a ne cestou šarlatánství.

A takovou vědeckou cestou je i keto dieta, která na rozdíl od mnoha jiných skutečně prokazatelně funguje. Její kouzlo spočívá v tom, že pracuje na základě mnohaletého výzkumy lidského těla. A na základě výsledků tohoto výzkumu se vypracoval jídelníček, který by měl zákonitě vést k lepší postavě. Základem je vynechat z potravy nejen tuky, ale prakticky i veškerý cukr. Ten funguje pro tělo stejně jako benzín pro auto, tedy jako palivo. Když ale toto palivo zcela vynecháte, tělo nepřestane pracovat. Jen začne používat jiný druh paliva, a sice tuky.

Zeleninou nic nezkazíte

Maximální disciplína

Zní to hezky, ale za vším je nějaký háček. Zde je to nutnost striktně dietu dodržovat. Jakmile jednou šlápnete vedle, bude nějakou dobu trvat, než se zase zpátky vaše tělesná schrána přeorientuje na likvidaci tukových buněk. Čím více budete hřešit, tím méně budete ubírat. Je tak potřeba být maximálně disciplinovaný.

10 znaků nezdravého přátelství

Jak rozeznáme dobré přátelství od toho špatného? Lepší formulace možná spíše bude zdravé přátelství a přátelství toxické.

Charakteristickými znaky zdravého vztahu mezi dvěma blízkými lidmi jsou primárně pozitivní emoce, vzájemná úcta a respekt, základní kamarádská láska, která přijímá druhého takový, jaký je. Takoví lidé si navzájem přejí své úspěchy, radují se ze štěstí druhého, nezávidí si, nesoutěží spolu.
děti na skále

Naproti tomu kamarádi, kteří jsou spíše soupeři než kolegové, mohou mít mezi sebou mnoho konfliktů. Žádný takový vztah mezi dvěma lidmi, trvá-li dlouho, se samozřejmě neobejde bez horších období, výměn názorů a chvil, kdy se naše cesty na čas rozdělí. Podstatné však je, neházet si navzájem klacky pod nohy. Neradovat se, když se druhému něco nepovede. Nebýt zahořklý a nepřát druhému něco zlého. Takovou atmosféru pak můžeme přirozeně označit za toxickou. Tento typ přátelství nás vysává, bere nám radost ze života, navzájem se můžeme zničit.
skupina žen

10 znaků nezdravého, toxického kamarádství:

1.       Vztah je o soutěžení.

2.       Chováme se hůře ve chvíli, kdy jsme se svým kamarádem.

3.       Vždy když se s kamarádem rozloučíme, cítíme se emočně vyčerpaní a prázdní.

4.       Náš kamarád se nás snaží ztrapnit nebo zesměšnit na veřejnosti.

5.       Nemáme nic společného.

6.       Náš přítel sdílí s ostatními lidmi detaily z našeho osobního života.

7.       Vztah není založen na vzájemnosti. Není vyrovnaný.

8.       Nejsme schopni spolu mít zdravé konflikty nebo drobná nedorozumění, která k životu patří.

9.       Náš přítel nerespektuje naše osobní hranice a neustále se snaží je překračovat.

10.   Náš vztah není vyvážený, jsme jeden na druhém z nějakého důvodu závislí, ve skutečnosti se vlastně přátelíme jen naoko nebo ze zvyku. Kamarádství samotné nemá žádnou hloubku.

Všechny tyto znaky se mohou ve vašem životě projevovat v různé míře, nebo jen v omezeném počtu. Často máme v takových situacích pocit, že pokud bychom si mohli vybrat, už bychom se s tímto člověkem nikdy více nesetkali. Přesto však opakovaně souhlasíme s dalším kontaktem, což je nezdravé pro naši psychiku. Jen však jen na nás, abychom nefunkční spojení přerušili.

Pomocí soli zlepšíte kvalitu vody

Vodu potřebujeme k svému životu určitě všichni. Ale mnozí odběratelé a uživatelé této nepostradatelné tekutiny mají jeden problém. Jejich voda je příliš tvrdá. Možná, že to zní zajímavě, že může být kapalina označená za tvrdou. Je pravda, že je tento termín tak trochu zavádějící.

  • Hodnoty, které určují tento parametr, ovlivňuje obsah rozpuštěných nerostů v této přírodnině.
  • Nejčastěji se jedná o vápník a hořčík.

páková baterie

Tvrdost vody má velký význam v jejím využití.

  1. Pokud je voda využívána jako pitná, pak může vysoký obsah nerostů velkou měrou ovlivnit její chuťové vlastnosti.
  2. U užitkové vody je zdrojem tvorby nežádoucího vodního kamene.

Proto je nutné tuto tekutinu upravit takovým způsobem, aby se všechny nežádoucí vlivy odstranily. Jestliže právě vám z vodárny posílají příliš tvrdou vodu, pak budete muset tyto hodnoty dát do správného poměru. Brzy byste to totiž poznali na výkonu myček i praček. Regenerační sůl, která je k tomuto účelu určena, se používá jako činidlo ionexových kolon v domácích úpravnách vody.

Tvrdá voda působí potíže

Regenerační sůl, která se na našem trhu vyskytuje v podobě okrouhlých tablet nebo polštářků, se vyrábí lisováním za vysokých tlaků. Tablety jsou čistým chloridem sodným. Tvar, ve kterém je tento výrobek prodáván, je výhodný především z toho důvodu, že je kompaktní a nedrolí se. Kromě toho poskytuje i snadné dávkování a odpadá nežádoucí prašnost.

pijící ptáček

  • Jestliže dáte přednost kvalitě před levnou napodobeninou, budete mít jistotu, že čistota samotné soli bude větší nežli 99,9 desetin procenta.

Tento produkt má také téměř nulový obsah kovů, které by ionexové úpravny vody zanášely a tím i zkracovaly jejich životnost. Tuto sůl využívají nejen majitelé ionexů, ale i ti, kteří chtějí zlepšit vlastnosti myček nádobí a také prodloužit jejich dobu bezporuchového fungování.

Pletivo poplastované

Lidé si svůj majetek chrání odjakživa. Dům se zamyká a kolem přilehlého pozemku stojí plot. Ovšem není plot jako plot. Především záleží na tom, k čemu má sloužit. Některé ploty mají pouze funkci bezpečnostní, od jiných se vyžaduje i estetický vzhled. Při zvažování všech možností musíte brát v potaz tyto požadavky a rovněž i finanční stránku věci. Pokud chcete ze svého sídla udělat honosný hrad, jistě si vyberete takový materiál, který dodá celkovému dojmu skvělý obraz. Samotný plot by měl korespondovat nejen s budovou nebo rodinným domkem, ale i s okolní krajinou. Tam, kde nepotřebujete ochránit svůj majetek před zvídavými pohledy kolemjdoucích, nemusíte za oplocení vyhazovat velké peníze. Plně vám postačí vymezit hranice svého pozemku pletivem, jehož pořízení vás nebude stát spoustu peněz, a přitom dokáže splnit to, co od něj požadujete.

plastový plot

S dobrou montáží vám vydrží

Pokud plánujete stavbu plotu, nejprve se ujistěte v tom, co od něj očekáváte a jakou finanční částku chcete do jeho stavby dát. Poplastované pletivo se hodí všude tam, kde není zapotřebí vyšší ochrany. Bude slušet zejména zahradám, ale i rozsáhlejším pozemkům. Každý majitel si takový plot dokáže postavit určitě i sám, takže co se týká finanční stránky, můžete být bez obav. Jeho pořizovací cena vás taky mile překvapí. Aby vám vydržel takový plot co nejdéle, můžete při jeho montáži vybudovat podezdívku, která zabrání jeho korozi, kterou způsobuje prorůstající tráva.

plot plast

Jednoduchý, ale při tom funkční

Ohraničení pozemku můžete provézt hned několika způsoby. Tím nejlevnějším a zatím nejvyhledávanějším je plot z poplastovaného pletiva. Váš majetek ochrání před nevítanými hosty a vašim sousedům taky dáte pěkně najevo, kde začíná a končí váš pozemek. S výběrem veškerého příslušenství vám pomůžou odborníci, kteří už vědí, co všechno k takovému plotu patří.