Bez tažného zařízení by to nešlo

Zajímavé statistické údaje

Zimní období je celkově klidnější pro veškeré venkovní aktivity, nyní si odmysleme koronavirus, který nám, doufejme, nebude dlouho míchat kartami, a uvažujme běžný životní cyklus. V zimě méně cestujeme a více se zdržujeme doma v teple, ale jakmile se koncem dubna výrazně oteplí, jakoby vše znovu ožilo.

přívěs pro koně

V průměru je tažné zařízení instalováno na každém čtvrtém voze v Česku. Ty novější (stáří cca do 4 let) je mají zhruba v 15 procentech, starší vozy (deset let a více) téměř v 35 procentech. Zájem o tato příslušenství, ať už se jedná o instalaci z výroby, nebo dodatečnou montáž, však neustále roste.

Kdo ocení vozík

Každý, kdo má chalupu – folkový písničkář Wabi Daněk se o chalupaření zmiňuje již za socialismu a tento trend vyrážet z města každý pátek na chalupu, se u nás takřka nezměnil. Bez vozíku to jde ale těžko, když potřebujete převézt kus nábytku, koberec, štafle, sekačku na trávu, zeminu na zahradu atd.

Každý, kdo rekonstruuje byt nebo dům – stavebních firem je u nás spousta, ale kdo si dokáže poradit sám, jistě ocení to hlavní – rekonstruovat podle svého, pečlivě a hlavně s přehledem, a také levněji. Opět zde nastoupí vozík pro převážení kuchyňské desky, záchodové mísy, sprchového koutu, dlaždic atd.

vozík za auto

Každý, kdo sází na vlastní stěhování – je to nejen levnější, ale hlavně přehlednější. Jste pány svého času, stěhovací firmy vyžadují pevný termín a v časovém předstihu. Je zkrátka výhodnější organizovat si vše po svém, jak vám to vyhovuje – může vám do toho vstoupit nemoc nebo úraz, pracovní záležitosti atd.

Mobilní dřevostavby a nízkoenergetické bydlení v přírodě – o tento způsob bydlení daleko od města je dnes zájem a tito lidé spoléhají obvykle na vlastní vozidla. Přívěs se na takovém místě hodí pro svoz palivového dřeva a v teplém období roku při práci na zahradě. Dřevostavba, to je svým způsobem také taková chalupa s celoročním pobytem.