Jaké výhody má online žádost o americkou hypotéku

Americký typ hypotéky je v současnosti čím dál oblíbenější. A není divu, je dostupný mnohem širšímu množství zájemců, a navíc zde není potřeba ručitel, což mnoho lidí považuje za velké plus. Ovšem to není ani zdaleka vše.

Faktem totiž je, že u některých typů není potřeba dokládat příjem, ani si vás neprověřují v registru dlužníků. Díky tomu mají šanci na schválení žádosti i lidé, kteří by jinde byli odmítnuti. To opět zvyšuje její dostupnost, a tedy i počet klientů, kteří si ji vezmou.

znázornění splácení hypotéky

Za výhodu lze považovat i online žádost o americkou hypotéku. To znamená, že ji lze vyplnit z pohodlí domova a není potřeba chodit na pobočku. A to se většině lidí hodí, neboť jen málokomu se chce čekat, až na ně přijde řada, nehledě na fakt, že v současné pandemii se vystavujeme mnohem méně riziku nákazy.

To vše je samozřejmě možné právě díky tomu, že není potřeba dokládat příjem ani mít ručitele. Také možnost elektronických podpisů je této variantě nakloněna. Je tedy jasné, že je poměrně výhodné ji využít.

hypoteční kalkulačka

To vše zní výhodně, avšak je potřeba si uvědomit, že i zde si poskytovatel musí nějakým způsobem zajistit, aby jim dlužník peníze vrátil. Pokud totiž nebudou prověřovat příjem, nebudou mít jistotu, že onen člověk bude mít dostatek peněz. Jak to ale zařídit?

V tomto případě je řešení poměrně jednoduché: v zástavu dáte předmětnou nemovitost. Ta pak bude majetkem poskytovatele až do doby, než splatíte veškeré závazky, včetně všech úroků a poplatků, ačkoliv ji samozřejmě budeme moci využívat.

Samozřejmě se můžeme ptát, zda je pro nás právě tento typ hypotéky výhodný. Odpověď pak záleží na naší celkové situaci a na tom, jaké máme vlastně požadavky. Je však potřeba se dobře rozmyslet, zda skutečně budeme mít dost peněz na splácení i v případě výpadku příjmu. Pokud bychom totiž nespláceli, o dům bychom mohli velmi snadno přijít.