Víte že už v roce 1946 v jednom americkém magazínu autor vědecko-fantastických povídek Murray Leinster napsal povídku, kde popsal svou vizi komunikace, která se velice podobala té internetové?
Paradoxem je, že za internet tak trochu vděčíme studené válce, kdy po vypuštění Sputniku Sovětským svazem, se Spojené státy musely nějakým způsobem vyrovnat s touto mimořádnou událostí, a tak vznikla agentura, která se o internet zasloužila, i když z počátku šlo o čtyřuzlovou síť, která spojovala čtyři americké univerzity a nikdo nepředpokládal, že tato síť spojí celý svět.
Česká republika se k internetu připojila v roce 1992 a o 16 let později mělo 30 % domácností připojení. Dnes už má internet prakticky každý, za což vděčíme hlavně chytrým mobilním telefonům a různým státním programům na podporu internetového připojení. Je to fenomén, který umí používat děti ve školce i senioři v domovech důchodců.
I přes některé negativní vlivy na společnost je to naprosto nepostradatelný každodenní pomocník člověka. Kdo by si dnes bez něj dokázal představit život?
Internet je klíč k dobrému nákupu, obstaráte si díky němu své finance, naučíte se vařit, najdete si partnera, informujete se o aktuální světové a domácí politice, zjistíte, jaké je kdekoliv na světě počasí, najdete ztracené předky a přátele, zahrajete si hry, zdarma si vyřídíte korespondenci, vyhledáte si věci do školy, zhlédnete množství filmů, poslechnete si skvělou hudbu a poznáte lidi, ze kterých se stanou vaši přátelé.
S internetem se nikdy nebudete nudit a nezůstanete sami. Vždy najdete někoho, s kým můžete komunikovat. Díky této síti se můžete naučit spoustu nových věcí a plnit si své sny. Můžete prozkoumat mapy celého světa, podívat se na místa, která jste v minulosti navštívili a ulice, kde jste bydleli. Můžete poslouchat signály z vesmíru, být s kosmonauty na vesmírné stanici a dívat se jejich oknem na Zemi.
Není to vynález téměř čertovský?