Má v domácnosti fungovat jen žena nebo i muž?

Určitě víte, že v domácnostech to dříve fungovalo tak, že ženy byly doma a staraly se o domácnost a také děti a jediný, kdo z dané rodiny chodil do práce a vydělával peníze, byl muž. Něco takového se ale časem změnilo a do práce již začaly chodit i ženy. O děti se tak začali starat prarodiče, aby i žena mohla vydělávat na svou rodinu.

Zůstává ale otázkou, zda by se od té domy měly o domácnost a to i po práci věnovat pouze ženy, nebo by ruku k dílu měli přiložit i muži. Teď už nepracuje pouze muž, ale i žena a právě z toho důvodu by měl i muž pomáhat v domácnosti, aby toho žena neměla tolik a také si mohla někdy odpočinout. Pokud máte muže, který něčemu takovému rozumí a opravdu vám pomáhá, jen to jen dobře. Jsou i takové rodiny, kde to muž nevidí tímto pohledem a místo toho, aby po příchodu z práce ženě pomohl, raději si lehne na gauč a dívá se na televizi.

úklid vysavačem

Pokud máte doma muže, který dělá přesně to, že vám s ničím nepomáhá, zkuste si s ním promluvit. To, že pomyje jednou za čas nádobí nebo vám pomůže uklidit, mu rozhodně neuškodí a vám to jen pomůže. Jestliže máte rodinný dům se zahradou a váš muž dělá od rána do večera v době volna na zahradě, pak mu nemůžete mít za zlé, že vám nepomáhá v domácnosti, pokud mu vy sama nepomáháte na zahradě. Jestli byste mu ale pomáhala, pak by měl ruku k dílu přiložit také v interiéru.

věšení prádla

Pokud bydlíte v bytě a váš muž opravdu nedělá nic jiného, než je na telefonu nebo se dívá na televizi, bez problémů ho o pomoc požádejte, protože je fér rozdělit si domácí práce, aby na vše nemusela být žena sama. Zkuste si o tom společně promluvit. Je možné, že je váš muž rozumnější než si myslíte a tak vám skutečně začne pomáhat. Pokud se vám za něco takového vysměje, měli byste mu dát brouka do hlavy, aby se sám nad sebou zamyslel, protože už nejsme v minulém století, kde to fungovalo jinak.