Zaměstnejte bytového návrháře při rekonstrukci dětského pokoje

V některých rodinách se dědí z generace na generaci různé předměty, například kuchyňské vybavení, nářadí, kusové koberce a někdy i nábytek nebo dětské hračky. Děti mnohdy ocení, když si mohou hrát s něčím, co měli v rukou jejich rodiče a prarodiče, některé předměty mají nedozírnou hodnotu, i když byly vyrobeny před téměř sto lety. Možná, že právě ve vašem domě si děti hrají s panenkami z doby socialismu, a že mají ve svém pokojíku i starší nábytek, ale s nábytkem to bývá ošemetné. Postupem času se totiž objevují na trhu řešení praktičtější, nápaditější, i vzhledově zajímavější, a tak se stává, že zatímco ponecháme dětem staré hračky, rozhodneme se vyměnit jim již nevyhovující skříně, postel a psací stůl za technicky propracovanější novinky.

dětský pokoj

A právě v této chvíli je vhodná příležitost oslovit bytového návrháře. Jsou to lidé, kteří se zaměřují na praktickou i estetickou stránku věci, aby váš interiér byl nejen stylový, ale i obyvatelný. Aby přinášel radost a uspokojení. S jakými požadavky oslovit bytové architekty a co vám tito lidé mohou nabídnout?

zařízení dětského pokoje

Patrová postel, psací stůl, úložný prostor – jednou z možností, jak renovovat dětský pokoj, je seskupení patrové postele, psacího stolu a úložného prostoru do jednoho celku. Zatímco bude horní část sloužit pro spaní, v „přízemí“ může být umístěn psací stůl anebo šatní skříň. Tato řešení se ukázala jako nesmírně šikovná, neboť poskytují více volného místa v uzavřené místnosti.

Svítidla – nezapomínejte na volbu vhodného osvětlení, které by mělo být nejen dostatečné, co se týče světelného toku, ale především bezpečné.

Vliv barev – bytoví designéři budou jistě souhlasit s tím, že dětský pokoj, to je především hra barev. Na jejich koncepci nesmírně záleží a tuto pasáž návrhu dětského pokoje rozhodně nepodceňujte.

Podlahové krytiny – zde byste se měli s bytovými návrháři shodnout, čemu dát vlastně přednost. Bude lepší podlahu koncipovat jako pevnější a tvrdší povrch, např. v podobě parket či plovoucí podlahy, doplněné centrálním kusovým kobercem nebo menšími dílčími koberečky, anebo raději zvolit koberec po celé ploše pokoje?