Farmářské trhy

Pořádá vaše město farmářské trhy a chodíte na ně nakupovat nebo aspoň kouknout se na nabídku? Farmářské trhy v našem městě probíhají na náměstí, co 14 dní vždy ve čtvrtek a bohužel jen dopoledne. Vůči pracujícím to není úplně férové, protože přijdete-li na náměstí po druhé hodině po obědě, na náměstí již nikdo není. Farmářské trhy umožňují drobným zemědělcům nabízet plodiny ze svých polí a zahrad. Na tržišti se najdou i bylinkářky nebo houbaři, zkrátka malí podnikatelé, kteří si třeba jen chtějí přivydělat k důchodu.

tržiště

Prodávat na farmářském trhu, který je časově omezen na pár hodin, to je ale velká starost o to, jak na tržiště zboží rychle a efektivně přepravit, zvlášť, když kolikrát přímo na tržiště se nedá dojet autem a parkoviště může být poměrně daleko. Ovoce a zeleninu, ale i ty houby je ideální uskladňovat a přepravovat v plastových přepravkách. My vám chceme dnes představit firmu, která prodává jak ty přepravky, ale také několik druhů vozíků na přepravky. Je to firma Schoellerallibert a jejich nabídka je skutečná široká. Plastové palety jsou lehce omyvatelné, takže po prodeji zeleniny a ovoce je snadno připravíte pro další zboží na prodej. Kromě toho mají vysokou nosnost, takže nemusíte mít strach, že se rozbijí, pokud v nich budete převážet třeba brambory.

tržiště

Chodit na farmářské trhy, to znamená podporovat místní zemědělce nebo šikovné pletařky, háčkařky nebo šičky. U zeleniny a ovoce si můžete být jistí, že se bude jednat o biopotraviny, které jsou navíc vypěstované s pečlivostí a láskou. Nakupováním na farmářských trzích pomůžete k rozvoji místních firem a dostanete kvalitní zeleninu a ovoce, které dozrály na zahrádkách a polích v České republice a nedozrávaly někde po cestě ze Španělska. Ne nadarmo se říká, že nejzdravější potraviny jsou ty, které jsou konzumovány v zemi, kde vyrostly a uzrály.