Nejste technicky zdatní?

S technikou mají problém zejména starší ročníky, protože v době rozmachu nových technologií zkrátka nevyrůstali. Oproti tomu děti a mladší ročníky mají tu výhodu, že vyrůstají obklopeni technologiemi, které starší lidé neznali. Je tak pro ně přirozené nové věci ovládat bez problému. Samostatnou kapitolou jsou počítače. mnoho lidí vyrostlo v době, kdy prostě počítače nebyly. Potom ses nimi začali seznamovat, ale někomu jejich obsluha nedávala smysl ani po několika kurzech, a jsou rádi, že zvládnou brouzdat po internetu. Patříte i vy do této skupiny? Máte za sebou řadu počítačových kurzů, ale ne a ne se s počítačem pořádně naučit pracovat? Je to normální.

muž u počítače

I lidé ve středním věku mají s počítači problém, protože se s nimi třeba nesetkali jako ostatní doma či v zaměstnání. Někdo pro počítače nadání nemá, a není potřeba se za to těmto lidem vysmívat. Oni zase třeba umí něco co vy ne. Počítače se staly běžnou součástí našich životů, a je často potřeba je umět ovládat. Je to předpoklad k výkonu moha zaměstnání, a pokud si někdo s počítačem nerozumí, může mít k řadě povolání dveře zavřené.

hra na tabletu

Pokud je pro vás počítač i nadále španělská vesnice, nevzdávejte se, a poproste například své děti, aby si na vás udělaly čas a trpělivě a postupně vám alespoň základy vysvětlily. Počítač už nemusí být váš nepřítel, ale může se pro vás stát cenným kamarádem a pomocníkem.

Dnes se mnoho věcí vyřizuje přes počítač. Objednáte se na úřad, leccos si na úřadech vyřídíte právě online. Můžete nakupovat, vzdělávat se, sledovat co vás baví, hrát hry, zkrátka počítač s internetem je dnes téměř nutností. Nemusíte umět tvořit tabulky ani prezentace, pokud to nepotřebujete. Ale umět počítač zapnout, vyhledat si něco na internetu nebo poslat e-mail by měl zvládnout každý. I když se to nezdá, je to snazší než to vypadá. PC, notebook i tablet se ovládají snadno.