Vše pro průzračně čistou vodu

Ať už máte na zahradě bazén několik let nebo jste si jej právě pořídili, jistě dobře víte, že se neobejdete bez přípravků, které Vám pomohou udržet vodu ve Vašem koupání průzračně čistou, aby se nezměnila v nevzhlednou bažinu. Ano, přesně tak, bazénová chemie je velmi důležitým, ba dokonce nepostradatelným pomocníkem každého majitele domácího koupacího zařízení. Bez těchto přípravků byste si moc dlouho vodních radovánek neužívali.

holčička v bazénu

Pod pojmem bazénová chemie se skrývá řada přípravků pro údržbu bazénové vody. V nabídce najdete jak chlorové, tak i kyslíkové či bromové přípravky. Základem péče o vodu je její dezinfekce za pomocí chlorových či kyslíkových nebo bromových tablet. Dalším důležitým ukazatelem kvality vody je její PH, které se musí pohybovat ve správném rozmezí, a pokud je zvýšené nebo snížené, je nutné dodat přípravek pro jeho srovnání do správných hodnot. K určení výšky PH vody a také ke zjištění dostatečného obsahu chloru jistě oceníte kvalitní testery. Také je dobré předcházet vzniku řas, a k tomu Vám poslouží algicid, tedy přípravek proti řasám, který lze používat preventivně při každém dodávání chemie do bazénu.

relax v bazénu

Pokud je Váš bazén vybaven salinizační jednotkou, jistě oceníte možnost dezinfikovat vodu za pomocí soli. Každopádně každý bazén je vybaven filtrací, a do té je nutné dodávat kvalitní filtrační materiál, ať už písek nebo zeolit. No a k zazimování Vašeho koupání po skončení koupací sezóny jistě oceníte zazimovač. Ano, přípravků bazénové chemie je opravdu mnoho, a proto navštivte naši nabídku a vyberte si sami všechno, co potřebujete k udržení dokonale čisté průzračné vody. Nezapomeňte, že pro udržování vody nestačí pouze chemie, ale je zapotřebí využít i pomocníky, které najdete v oddělení příslušenství. U nás prostě najdete vše pro Váš bazén, abyste si mohli užívat vodních radovánek po celé léto.