Výroba svíček

Domácí výroba svíček ej velmi zajímavým, ale zároveň i nenáročným koníčkem, kterého ocení jak mladší generace, tak i starší lidé, kteří vyhledávají fyzicky nenáročnou aktivitu. Jak na to, a co budete potřebovat?

Svíčky ve skle

Nejsnazší je právě výroba svíček ve skle. Můžete použít sklenice od zavařenin, nebo přesnídávek, ale také si koupit sklenice nové. Poté budete potřebovat knot, který si ustřihnete na potřebnou délku, a jeden konec připevníte ke dnu sklenice pomocí speciálního plíšku, na němž knot upevníte. Do sklenice pak nalijete roztavený vosk, nebo gel. V případě gelových svíček, které obvykle slouží především jako pěkná dekorace, můžete sklenici mimo jiné vyplnit i ozdobnými předměty, které jdou například v průhledném gelu hezky vidět. Mnohdy se používají drobné škeble, korálky, třpytky, mince, nebo dokonce malé hračky. Krásnou svíčku však můžete vyrobit i za pomoci vosku. Můžete jej například vrstvit v několika barevných provedeních, použít hladký, nebo krystalický vosk, obarvit je speciálním barvami, nebo parfémovat, abyste vyrobili vonné svíčky.

dekorativní svíčky

Svíčky okrasné

Na výrobu okrasných svíček rovněž potřebujete knot a vosk, ale také formičky, do kterých vosk nalijete, a díky nimž získají svíčky vámi zvolený tvar. Můžete tak vyrábět svíčky v základních geometrických tvarech, ale také složitější, jako třeba motýly, mušle, pejsky, ovoce, dortíky, anděly, nebo různé jiné tvary. 

zapálená svíčka

Vůně pro vonné svíčky

Abyste vyrobili vonnou svíčku, můžete si zakoupit už hotový vonný vosk, který ovšem většinou tak krásně nevoní. Požadovaného aroma dosáhnete lépe za pomoci smíchání obyčejného vosku, a parfému určeného k výrobě svíček, nebo esenciálního oleje.

Co s hotovými svíčkami?

Ačkoliv je to skvělá zábava, brzy se vám doma začnou kupit vaše výtvory, které už nebude kam dávat. Skvělá správa je, že svíčky můžete využít jako dárky pro své blízké, věnovat je některé z neziskových organizací, nebo prodat na nějakém bazaru, aby udělaly radost ještě někomu dalšímu. Pozor! Tímto koníčkem se však nemůžete živit bez živnostenského listu, proto pokud se rozhodnete svíčky prodávat, dělejte to pouze za cenu materiálu, nebo si zařiďte živnostenské oprávnění.