Novinky ze světa Instagramu

Velká Instagramová čistka
Hashtag #Instapurge, má odkazovat na velkou instagramovou čistku, kterou právě tato populární aplikace spustila. Došlo k promazání komplet celého Instagramu napříč všemi existujícími účty a profily ne skutečné, tedy takzvané „fake profily“ byly smazány. Nákup falešných sledujících se stal na Instagramu velkým hitem nejen pro influencery, kteří tak měli na oko mnohem více sledujících, ale hlavně pro prodávající těchto účtů. Průměrně počty sledujících klesly o 7,6 %. Což je opravdu velké číslo, které počty sledujících výrazně ovlivnilo. Na příklad Justin Bieber měl před touto velkou čistkou téměř 24 milionů sledujících. Nyní má přes 20 milionů. Úbytek počtu sledujících tak dosáhl téměř 15 %. Kim Kardashian s 23,5 miliony sledujících před čistkou byla ihned za Justinem Bieberem v žebříčku s nejvyššími počty followerů. Nyní má chudinka Kim o 1,3 milionu sledujících méně, což se jistě odrazí na počtu „lajků“. Doufejme, že to zvládne bez újmy na zdraví zpracovat.
GDPR updateInstagram ikona
GDPR neboli General Data Protection Regulation je legislativou Evropské unie, která nově straší nejen tuto IT aplikaci. Od května roku 2020 bude muset také Instagram podléhat této regulaci a zvýšit tak level ochrany osobních údajů. V případě, že se uživatel Instagramu rozhodne zrušit svůj účet, obdrží od Instagramu na památku veškeré své příběhy, highlights, fotky či chaty. Stane se tak prostřednictvím emailu, anebo webu.IT novinky
Možnosti Boomerangu
Boomerang v Instagramových příbězích má nově 5 režimů, které můžete využívat. Jsou jimi Classic, Hold, Dynamic, Slowmo, Duo 1 a Duo 2.  Každý z režimů provede s natočeným krátkým filmem jinou změnu, kterou si můžete vyzkoušet již od ledna. Vaše Instastories tak nikdy nemusí být fádní a nudné, naopak je můžete neustále obnovovat a než si na ně zvyknete, bude tady jistě nová aktualizace.