Vzhůru za věděním

Ono je jedno odkud přišel, ale je fakt, že zaspal dobu. Je totiž hodně těžké na IT někde nenarazit. To by musel být člověk hluchý a slepý. Nezbývá, než mu to ukázat, a to třeba přímo na monitoru. Za to musíme být informačním technologiím vděčni. Před mnoha sty lety, když jsem psal článek nebo povídku a potřeboval k tomu informace, musel jsem do knihovny a pátrat tam. Ztráta času je zcela jasná. V současnosti kliknu na vyhledávač, zadám, co hledám a mám to. Ověření zdrojů trvá sice nějakou chvilku, ale zase na druhou stranu, je to stále méně než běžet do knihovny a hledat tam. V tomto jsou IT naprosto skvělé.  

vnitřek počítače

Dokážou dokonce naučit cizí řeči. Pokud ten dotyčný o to stojí, samozřejmě, a pokud má dost pevné vůle a sebekázně. Což mi jaksi chybí a učím se angličtinu dvacátým rokem. Zatím jsem stále u věty „Tenis is game“. Staří samoukové jistě ví, co tím naznačuji. To je právě to, co za člověka žádný stroj nedokáže udělat. Může pomáhat s učením, udělat z toho zábavu, ale už nemůže v žádném případě přimět toho člověka k tomu, aby vytrval. Pokud něco sháníte a nechce se vám do obchodu, nebo nevíte kde sehnat to co potřebujete, je zde opět vyhledávač a jeho rychlost. Během několika sekund vám najde stejně tak plavky, jako lyže a počítač se při tom ani nezadýchá.  

práce s počítačem

Ten, kdo si netroufá na dovolenou po vlastní ose tak zde nalezne nabídky cestovních kanceláří, seznam filmů, co jsou v kinech a tak podobně. Není snad věci, kterou by internet nevěděl na vůbec není potřeba cpát se s cibulí na dark net. Pokud jsem vás zde zaskočil, tak cibule je speciální prohlížeč, bez kterého se na dark net nedostanete a ten dark net samotný je údajně plný všeho možného. Prý tvoří osmdesát procent internetu. Ale pryč od něj a zpět na klasiku. Zde skutečně najdete, co potřeba a hned také budete vědět více. Proto budiž pochválen celý internet.