Změna je život

Je třeba změnit od základu zažitý životní styl. Člověk to vidí, kam se podívá. Už nejen mladí lidé postávají, nebo i sedí, například v restauracích a místo vzájemné komunikace s partnery hledí do moderních telefonů a každou chvilku něco píší. Jet dneska vlakem je úplný horor. Co chvíli někomu ve vagónu zapípá zprava na mobilu. Nikdo z příjemců nebere ohled na skutečnost, že četnost vyzvánění může spolucestující rušit. Nejhorší variantou ztráty soudnosti jsou pak lidé, kteří když telefonují, mají telefon přepnutý na hlasitý odposlech.

Vemte s sebou i děti

Kolemjdoucím, či kolem stojícím se pak naskýtá možnost poslechnout si důležitá sdělení, který ten, nebo ta, která drží mobil legračně kus od tváře, zrovna řeší. Žádná ohleduplnost, jen přezíravost a možná i snaha vypadat nějak důležitě. Máte toho také dost? Seberte se a vypadněte někam do hor. Při troše štěstí najdete i místo, kde nedosáhne signál žádného z operátorů. S batohem na zádech, ve kterém kromě jídla budete mít spacák, karimatku a další vybavení, zažijete sice trochu námahy, ale zároveň uklidníte svou mysl. Co je k tomu zapotřebí? Jen rozhodnutí. Rozhodněte se, že zkusíte zaměnit své pohodlí, za notné nepohodlí. Spaní venku, pod širákem není až tak jednoduché jak by se zdálo. Na oplátku získáte životní zážitky.

Kolem Berounky

Kromě rozhodnutí potřebujete nějaké vybavením, které do posledních potřeb pořídíte v každém specializovaném sportovním obchodě. Buďte potřebovat spacák a podložku na spaní. Určitě se hodí, když ne stan, tak alespoň plachta, ze které se dá, pomocí turistických, skládacích hůlek vytvořit pohodlný přístřešek. Také si pořiďte nějaký turistický vařič. Doporučuji plynový, se šroubovacím ventilem. Když už máte vařič, bude se vám hodit i nějaká nádoba na vaření. Také lahev na vodu není k zahození. Tuto surovinu si budete muset do místa bivaku od někud donést. No a v neposlední řadě to chce i pohodlný a dostatečně velký batoh, do kterého všechny věci uložíte.