Povinná výbava 2019

Každý z nám vždy vozil v autě spoustu věcí, související s povinnou výbavou auta. Nejen, že výbava zabírala v autě místo, které byste mohli využít úplně jinak, ale byla v určitém měřítku i zbytečná. Některé věci se proto od 1. října 2018 změnili, sami můžete posoudit, zda změny vedly k lepšímu či ne. Společně se teď tedy podíváme, jak moc velké změny to jsou a co pro Nás změny přinesly.
lékárnička do auta
Jednou z velice dobrých změn je, že lékárničku jako takovou už nemusíte měnit, pokud Vám právě prošla dobou spotřeby. Nebudeme si nic nalhávat, právě toto pravidlo vedlo k velkým spekulacím. Není se také čemu divit, přece jenom obinadlo nebo obvaz zřejmě dobou expirace neprojdou. Dále je lékárnička chudší o další věci, například šátek trojcípý, plastová rouška, náplast s polštářkem či nůžky.

Jednou z dalších změn je zrušení povinnosti vozit v autě náhradních žárovky a pojistky. Super tah státu, co si budeme vykládat v dnešní moderní době, kdy jede z linky jedno auto za druhým, už málo kdo umí vyměnit žárovku či dokonce pojistku. Světlomety jsou zabudované v automobilu tak, že není v některých případech ani možnost se k žárovce samotné dostat.  To stejné se týká pojistek, pokud Vám některá vypoví službu, je možnost jí vyměnit, většina lidí se však v pojistkách vůbec nevyzná. Jediným a osvědčeným řešením je proto návštěva servisu, která Vám sice vyjde na nějakou tu stovku, ale máte jistotu, že je vše jak má být.
výbava lékárničky
Pokud tedy máte pneumatiky, které umožňují nouzový dojezd, při defektu, nebo máte zajištěnou asistenční službu, která zajistí opravu nebo výměnu pneumatiky, nemusíte vozit ani náhradní kolo či příruční zvedák s klíčem na matice.

V povinné výbavě však zůstává trojúhelník, který je nedílnou součásti při nehodách či opravách na vozovkách a reflexní vesta, bez které, byste neměli vystupovat z auta na vozovku samotnou.