Spát na úzké posteli vadí kdekomu. Dokonce i děti mají rády kolem sebe více prostoru, a širší postel se dá dobře využít i na hraní a posezení s kamarády. Malé děti rády usínají i s rodiči, a tak se i dospělým širší lůžko v dětském pokoji může hodit.
Na šíři lůžka se nevyplatí šetřit
Již dávno neplatí běžný standard, kdy byli lidé omezováni výrobou matrací, a kdy se propagovalo spaní na šířce 80 cm, jako naprosto dostačující pro dospělého člověka. Tento trend totiž pochází ještě z doby krátce po druhé světové válce, kdy byl životní styl dán převážně manuální prací, a kdy v interiéru byly v obývacích pokojích umístěny pouze televizní přístroje se sektorovým nábytkem, a v pokojích a ložnicích převažovaly knihy a květiny.
Dnes do našeho života výrazně zasahuje elektronika – mobily, tablety a notebooky, a s nimi se častokrát povalujeme nejen na křeslech, ale především na pohovce a v posteli. Mít počítač v posteli přitom bylo nemyslitelné ještě ke konci 90. let – počítače byly příliš velké, málo výkonné a prakticky využitelné jen pro některé omezené činnosti.
Životní styl a standard se zkrátka mění, komunikujeme přes mail z tabletu přímo zachumláni do peřin, a tak je rozumné dát svému notebooku také nějaký prostor, aby se nepřehříval, a abychom se na lůžku cítili pohodlně. Proto je docela běžnou praxí pořídit si postel z masivu 140 x 200 i do dětského pokoje.
Výhody masivního dřeva
Pokud vybíráte jakýkoli nábytek, dejte raději přednost masivnímu dřevu. Samozřejmě, že je nadčasový, dobře vypadá, má zaoblené hrany a rohy, a dobře se ladí ke všem typům podlahových krytin. Ale jde především o tu praktickou stránku – neobsahuje žádná syntetická pojiva (formaldehyd atp.) a zároveň je pevný i ve spojích. Dřevotřískové desky nemají rády časté rozebírání a sestavování nábytku, spoje se brzy rozviklají a životnost výrobků to zkracuje i mnohonásobně.