Jak se zbavit deprese?


Deprese je stav, který dovede potrápit každého, který jí podlehne. Někdy odezní stejně rychle jako přišla, ale jindy je potřeba zasáhnout a nějak si pomoci. Pokud vás ubíjí pocit, že jsou depresivní stavy na pořadu vašeho dne, je čas se jich zbavit a přijít na způsob, jak se jim do budoucna vyhnout.
dívka na okně

Hledání příčiny

Stavy úzkosti vždy přijdou z nějaké situace, která je vytlačí na povrch. Není tomu tak, že se vám přitíží z ničeho nic, tyto stavy se projevují jako sopka, která jednou stejně vybuchne. Měli byste se zamyslet nad tím, co váš život negativně ovlivnilo a co se s tím dá dělat, aby vás to neomezovalo při jeho fungování.

Příroda je nejlepší lék

Někdy nemusíte hned při prvních příznacích vstupovat do ordinace psychologa, aby vám předepsal nějaké léky. Můžete si zkusit zpočátku pomoct sami, a to tak, že si dáte na chvíli pauzu a změníte vaše dosavadní prostředí.
Často změna vzduchu, prostoru a dočasný pobyt mimo rušný a hektický život, který vedete pomůže tomu, abyste do svého života vpustili klid a na chvíli vypnuli od všech starostí.
dívka na louce

Nejlepší volbou pro vás může být příroda. Její harmonie, souhra, ticho a účinky, které v sobě má, vás přivedou do stavu euforie a nového pohledu na věc. Vyberte se na hory, do lesa, na chatu nebo někde do přírodního střediska stanovat, kempovat a podobně.
Co ještě vám může pomoci při stavech, kdy nevíte, jak dále?
·       Změna jídelníčku– tučné a kalorické jídlo vyměňte za čerstvé a zdravé potraviny!
·       Dostatek spánku– odpočaté tělo dává naší mysli nové a příjemnější myšlenky, které jsou potřebné k tomu, abyste byli opět fit!
·       Kolektiv– samota je někdy nutná, ale snažte se většinu času trávit v obklopení lidí, kteří vám můžou pomoci si uvědomit, že nic není tak tragické, jak se zdá být.
·         Psaní deníku– jestli nechcete mluvit s lidmi, zaveďte si dočasně deník, do kterého napíšete všechny vaše negativní myšlenky, ať vám pak v hlavě zůstanou už jen ty pozitivní.